Jednorazowe półmaski przeciwpyłowe jako przeciwsmogowe

Mamy coraz większy problem z czystością powietrza w większych aglomeracjach. Wiele lat minie zanim poprawi nam się powietrze, więc może warto pomyśleć, aby na ten czas zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem powietrza, którym oddychamy. Najbardziej zagrożoną grupą są służby pracujące na ulicach jak i przechodnie pędzący do pracy. Długotrwałe wdychanie toksycznego powietrza zwiększa ryzyko: chorób układu oddechowego (astmy, przewlekłej obturacyjnej… Read more »

Półmaska SECURA 3000

admin   13 października 2016   Brak komentarzy do Półmaska SECURA 3000

Na rynku pojawiła się nowa maska firmy SECURA. Następczynią maski Secura 2000 jest SECURA 3000. W odróżnieniu do poprzedniczki składa się z mniejszej ilości elementów, dzięki czemu jest tańsza w ewentualnych naprawach. Kolejną różnicą jest, że półmaska Secura 3000 jest wykonana tylko z silikonu, nie jak starszy model z silikonu lub neoprenu. Produkowana jest w jednym rozmiarze, który pasuje na… Read more »

Ochrona rolnika i sadownika

Niestety rolnicy wykonujące prace rolne nadal nie dbają o swoje zdrowie. Jest to grupa zawodowa, która narażona jest na zagrożenia chemiczne, pyłowe, biologiczne  i dźwiękowe. Do zagrożeń chemicznych, na które jest narażony rolnik, należy zaliczyć kontakt ze środkami ochrony roślin, nawozami sztucznymi, paliwami i smarami. Środki ochrony roślin (pestycydy) należą do najbardziej szkodliwych związków, na których działanie są narażeni rolnicy…. Read more »

Jaką wybrać półmaskę przeciwpyłową i dopasować filtr przeciwpyłowy?

Wybór półmaski przeciwpyłowej i filtra zawsze zależy od tego co zamierzamy robić. Inaczej musimy zabezpieczyć nasze zdrowie gdy będziemy wyburzać ściany, robić opryski w naszym ogrodzie czy bardziej niebezpieczne czynności jak zdejmowanie dachu azbestowego. Maska przeciwpyłowa Secura 3000  z filtrami P1/P2 Wielkość masek jest uniwersalna (M/L), można je dopasować za pomocą jednopunktowego naciągu. Mając półmaskę należy wybrać potrzebne filtry. Filtry… Read more »

Dlaczego warto założyć półmaskę ochronną?

Maska Gwarek

Kilka lat temu opinię publiczną obiegła bardzo przygnębiająca wiadomość o kolejnej śmierci  strażaka, który niósł pomoc ofiarom  ataku na wieże World Trade Center. Zmarł na raka płuc. Do 2004 roku  zmarło 713 osób uczestniczących w ratowaniu i odgruzowywaniu. Dla 30,2%  z nich przyczyną zgonu było „wystawienie się na działanie szkodliwych substancji”. Jako przyczynę śmierci wskazuje się nowotwory jamy ustnej i… Read more »